Jak często odwiedzać stomatologa?


Każdy powinien dbać o swoje uzębienie. Z tego powodu regularne wizyty u dentysty są niezbędne zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. Warto wiedzieć, kiedy powinno się odbyć profilaktyczną wizytę lub leczenie zębów.

Wizyty u dentysty – jak często?
Standardowo każdy dentysta zaleca profilaktyczne wizyty w gabinecie co 6 miesięcy. Mają one na celu sprawdzenie stanu uzębienia i obserwację zmian, które mogą niepokoić. Nie jest jednak powiedziane, że wizyty u dentysty nie mogą być częstsze. Wszystko zależy od stanu uzębienia oraz od tego, czy posiadamy ubytki do wyleczenia. Wówczas należy wyleczyć zęby i dopiero od tej pory kolejną wizytę odbyć za pół roku.

Dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty?
Regularne wizyty pozwalają na to, by stomatolog zaobserwował rozwijające się choroby dziąseł i zębów. Plombowanie niewielkich ubytków wcale nie musi być nieprzyjemne, dlatego lepiej jest leczyć zęby odpowiednio wcześnie. Zaniedbane uzębienie nie tylko nie będzie zdobiło naszego uśmiechu, ale może nawet prowadzić do zakażenia organizmu, ponieważ próchnica wiąże się z namnażaniem chorobotwórczych bakterii. Regularne wizyty u stomatologa pozwolą zachować zdrowie oraz nienaganny stan uzębienia.

Zobacz: stomatologia poznań.